LT
Europos Bendrijos programa Socrates savo veiklą pradėjo 1995 metais, Lietuva programoje dalyvauja nuo 1998 metų pabaigos.

Klaipėdos "Aitvaro" gimnazija Socrates veikloje Comenius l mokykliniame bendradarbiavimo projekte "Vanduo ir supanti aplinka šiuolaikinėje Europoje" dalyvauja nuo 1999 m.

Europos Sąjungos švietimo programa Socrates, kurios vienas pagrindinių tikslų yra plėtoti visą gyvenimą trunkantį mokymąsi, jau septynerius metus sėkmingai vykdo savo veiklą trisdešimtyje Europos šalių. Šiuo laikotarpiu programa pasiekė įspūdingų rezultatų: 500 tūkstančių studentų iš įvairių Europos šalių pagal mainų programas turėjo galimybę studijuoti užsienio universitetuose, 10 tūkstančių mokyklų dalyvavo Europos bendradarbiavimo projektuose, buvo įgyvendintas ne vienas tūkstantis Europos kalbų rėmimo projektų.

Comenius programa — Socrates dalis, skirta mokykliniam ugdymui - tampa vis populiaresnė tarp Lietuvos mokyklų.

Ypač patrauklūs yra Europos mokyklų partnerystės projektai: 1998-2001 mokslo metais buvo įgyvendinami 114 — projektų, dar 33 nauji projektai pradėjo savo veiklą šį rudenį.

Sėkmingai įgyvendintas projektas turi didžiulį teigiamą poveikį mokyklai.

Naujų technologijų panaudojimas kasdieniame mokyklos darbe, išaugusi motyvacija mokytis užsienio kalbų, gilesnis Europos šalių kultūros bei gyvenimo būdo pažinimas, galimybė pažint! kitų šalių švietimo sistemas ir jų patirtį taikyti savo mokyklose — tai tik keletas projekto privalumų, kuriuos pažymi dalyvaujančios mokyklos.

Vanduo ir supanti aplinka šiuolaikinėje Europoje
Ekologija

Koordinatorius

Leonard-Bernstein —Oberschule gymnasium
Bundesrepublik, Berlin,Vokietija

Partneriai

• St'Domlnics Sixth Form College, London, Jungtinė Karalystė,
  • IstrtutoTecnico Industriale Statale "L.DaVinci", Viterbo, Italija,
  • Sr. Aloysius College Matta, Malta,
  • Klaipėdos "Aitvaro" gimnazija

Mūsų dalyviai. Darbo kalba. Kitos kalbos. Dalykų integracija.

7 mokytojai ir 115 mokinių. 15-17 metų. Rusų kalba. Projekto metu mokytasi anglų ir vokiečių kalbą. Geografija, ekonomika, biologija, matematika.

Projekto produktai

• Konferencija,
  • videofilmas,
  • albumas,
  • bukletas,
  • fotoparoda,
  • piešinių konkursas-paroda,
  • prezentacija,
  • projekto prospektas-informacinis leidinys-kalendorius.

Veikla projekto įgyvendinimo metu

• vandens struktūros tyrinėjimas;
  • vandens užterštumo tyrinėjimas;
  • įstaigų įtakos Baltijos jūrai tyrimas;
  • dalyvavimas akcijoje "Švarus pliažas";
  • bendro Lietuvos vandens taršos lygio tyrimas;
  • ekskursijų organizavimas į Vandens valymo įrenginius (SPAB Klaipėdos vanduo);
  • praktinių darbų mainai tarp bendradarbiaujančių institucijų;

2001/2002 m. m. projektinė veikla

•  projektiniai susitikimai Londone, Berlyne;
  •  susirašinėjimas su partnerinėmis institucijomis (E-mail, laiškais);
  •  tiriamoji veikla.

PROJECT   “Water and Environment in the modern Europe”

2000-2003

It was our first international project.

Countries-participants: England (London), Germany (Berlin), Italy (Viterbo), Malta,  Lithuania (Klaipeda)

We had been organizing different meetings in every country-participant for 3 years. The following activities were held:

• Annual cleaning of the beaches “Clean Beach”
  • Organization of the drawing contest about water
  • Research of the harmful substances which our port pollutes the gulf
  • Visiting the purificatory constructions nearby Klaipeda
  • Excursion to the establishment “Vodokanal”
  • Organization of annual conferences on the results of the project with guests from other schools of our town
  • Examination of  water from water-pipes, lakes, rivers in London and Berlin and preparing the table of its pollution
  • Excursion to Trakai and Palanga
  • Selecting of the poems, proverbs about water in literature and people’s art

Проект «Вода и окружающая среда в современной Европе»

2000-2003 г.г.

Первый международный проект, в котором участвовала гимназия.

Страны-участницы: Англия (Лондон), Германия (Берлин), Италия (Витербо), Мальта, Литва (Клайпеда)

В течение трёх лет были организованы встречи в каждой из стран участниц и проводились следующие мероприятия:

• ежегодный весенний «десант» по уборке пляжей побережья «Чистый пляж»
  • организация конкурса рисунков, отображающих тему проекта
  • изучение вредных веществ, загрязняющих залив, в результате работы порта
  • посещение очистных сооружений вблизи Клайпеды
  • экскурсия и знакомство с историей и проблемами предприятия «Водоканал», снабжающего питьевой водой жителей нашего города
  • организация ежегодных конференций по результатам работы по проекту с приглашением гостей из других школ города
  • проведение химического анализа воды из водопровода, озера, реки во время встреч в Лондоне и Берлине и составление сравнительной таблицы о загрязнениях
  • экскурсии в  Тракай и Палангу для изучения возможности активного отдыха
  • подбор стихов, пословиц, отображающих тему «Вода…» в литературе и народном творчестве